جستجو
English
نقشه سایت
تماس با ما
صفحه اصلی
Skip Navigation Links
اساتید  
لینک های مفید  
دوره مربیگری  
موسیقی درمانی  
آموزش موسیقی به والدین  
فرم ثبت نام هنرجویان در دوره های آموزشی  
 
اجراي گروه موسيقي پارس در سي و دومين جشنواره موسيقي فجر ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
فعالیتهای گروه موسیقی پارس

تهران- ایرنا - تالار وحدت تهران در نخستین شب سی و دومین جشنواره موسیقی فجر میزبان تنها اجرای کودکان و نوجوانان با عنوان ارکستر پارس به سرپرستی «ناصر نظر» بود.

به گزارش شامگاه جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، گروه ارکستر موسیقی پارس که سابقه سه دهه فعالیت موسیقی در بخش کودک و نوجوان را دارد، جمعه شب ساعت 18 و 30 دقیقه به اجرای برنامه پرداخت. کنسرت امشب گروه پارس در دو بخش اجرا شد.
 
بخش اول این برنامه به اجرای ارکستر ایرانی پارس به سرپرستی «گلنوش صالحی» اختصاص داشت که در این بخش 6 قطعه با عنوان‌های ارغنون توسط نیما ‌نادری، دونوازی تار و کمانچه، تصنیف آفتابا توسط محمدرضا فیاض، سه رنگ منتخب توسط غلامحسین بیگجه خوانی، آواز و تصنیف سرمست توسط یاشار اطاعتی اجرا شد.
 
تنظیم تمام این آثار را «گلنوش صالحی» برعهده داشت و «ملینا پورغلامی» و «علی عرشی» آوازخوانان اولین بخش از اجرای امشب گروه پارس در جشنواره موسیقی فجر بودند. همچنین ارکستر پارس در تنظیم این آثار از 17 نوازنده تار بهره می برد. بخش دوم اجرای گروه پارس در شب نخست جشنواره موسیقی فجر،به ارکستر بزرگ کوبه ای تعلق داشت. این قسمت با عنوان 'شرح عاشقی' به سرپرستی 'امیر مقرب صمدی' پس از پایان بخش نخست اجرای امشب آغاز شد. در این بخش گروه های دف، تنبک، کوبه ای، دهل و دایره به اجرا پرداختند. راوی این بخش برعهده 'بامداد مقدادی' بوده است.
 
این نکته را نیز باید گفت که در مجموع دو بخش ارکستر بزرگ پارس را 105 نفر اجرا کردند.
 
ناصر نظر سرپرست این گروه، بیش از 30 سال است که به تدریس موسیقی می پردازد و گروه پارس را در سال 1364 تاسیس کرده و در ادامه در سال 1369 ارکستر پارس و گروه کر پارس را راه اندازی کرده است. ناصر نظر به همراه ارکستر پارس از سال‌های دور تاکنون، در چندین جشنواره متعدد موسیقی فجر و همچنین روز جهانی کودک به اجرای برنامه پرداخته است.

گالری تصاویر

 
 
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به آموزشگاه موسیقی پارس می باشد.
Designed by Simatarh.com